web analytics

Genç Katılım Zirvesi’nde yer aldık

zirve 1 (10)

Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği (AGAD); 02-05 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Bera Otel’de gerçekleştirilen, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında kabul edilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Demokratik Katılım Projesinin kapanış programı olan ‘Genç Katılım Zirvesi’ ne katıldı.

zirve 1 (13)

Türkiye’nin 7 bölgesi,81 ilini, kapsayan projenin son ayağı olan Zirve, Ankara Bera Otel’de yapıldı. Zirve 7 bölge 81 ilden 1100 kişinin başvurduğu projeye elemelerden geçen 150 gencin tanışma toplantısı ile başladı. Zirvenin birinci günü katılımcıların geldikleri yörenin tanıtımını yaptıkları kültür gecesi ile son buldu. Genç Katılım Zirvesi’ne Tunus Başbakanı Raşid Gannuşi’nin kızı ve İnsan Hakları Aktivisti Intissar Kherigi, Gençlik Servisleri Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşavirleri Metin Ayvazoğlu, Hasan Sarı, Ahmet Soğuktaş, Eurodesk Ulusal Bölge Koordinatörü Serkut Kızanlıklı, dijital medya uzmanı Hakan Memur, Sosyal medya danışmanı İbrahim Yörük, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı Enes Şişman katılarak sunum yaptılar ve gençlerin sorularına cevap verdiler. Genç Katılım Zirvesi’nde gençler ayrıca, gönüllülük, sosyal medya, proje döngüsü, gençlik katılımı konuları üzerine çalıştay yaptılar.

Intissar Kherigi     zirve 1 (12)zirve 1 (6)

Genç Katılım Zirvesi’ne Genç Atılımcılar Derneği’ni temsilen katılan Yusuf Tür, zirveden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gençlerin böyle projelerde yer almaları gerektiğini, gençlerin sorunlarını ve bunları çözüm yollarını kendi içlerinde beyin fırtınası yaparak karar alıcı mercilere aktarmaları gerektiğini belirtti. Gençlerin böyle organizasyonlarda yer alarak farklı kültürleri tanıma fırsatı bulduğuna değinen Tür, farklı yöre ve görüşlere sahip gençlerin bir araya gelerek fikir ve görüşlerini beyan edip demokratik bir şekilde nasıl fikir alışverişinde bulunacaklarına katkı sağlıyor. Zirveye AGAD adına katılan Yusuf Tür, Genç Katılım Zirvesi’ni düzenleyen ve bu projenin sahibi Gençlik Araştırmaları Derneği’ne ve ekibine de misafirperverlikleri ve başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

zirve 1 (7)zirve 1 (16)

 

zirve 1 (3)

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.